Neden İkinci El Raf Seçmeliyim?

Neden İkinci El Raf Seçmeliyim?

Yapılan istatistikler özellikle son yıllarda küçük ve orta ölçekli işletmelerin sayısında büyük oranda artış kaydedildiğini belirtmekte. Tüm bunlara rağmen işletmelerin kuruluş maliyetleri her geçen yıl büyük artış göstermekte. Bu maliyetler arasında en fazla meblağı özellikle depo ve iç dizayn unsurlarından olan rafların oluşturduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle bugünkü yazımızda işletme giderlerinizi en aza indirecek akıllı seçeneklerden bahsederek ikinci el raf seçimi hususunda maliyetlerin ne derece etkilendiğinden bahsedeceğim.

 

İkinci El Raf Nedir?

Sıfır raflardan hiç farklı olmayan ikinci el raflar, türüne ve özelliklerine göre farklı modellerde satışa sunulmaktadır. İşletme maliyetleri açısından düşünüldüğünde ikinci el raf sistemleri, yeni ürün tercih etmektense daha verimli ve ucuza mal olduklarından dolayı en çok aranan sarf malzemeler arasında yer almaktadır. Çeşitlerine göre incelendiğinde mağaza içi hafif yük raf sistemleri, depolara uygun hafif ve ağır yük raf sistemleri ve çelik arşiv raf sistemleri gibi modellerden oluşmakta olup, işletmenin türü ve depo kapasitesine göre farklı boyutlarda tercih edilmektedir. Dolayısıyla ikinci el rafların, yeni üretilmiş raflardan hiçbir farkı yoktur.

 

Neden İkinci El Raf Seçmeliyim?

Aşağıda belirtilen özellikleriyle ikinci el raflar piyasada sıkça tercih edilmektedir. Bunlar:

1.İkinci el raf seçimi her ne kadar kulağa hoş gelmese de, aslına bakıldığında maliyet açısından büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle yeni raf sistemlerine göre %40 - %60 oranında daha ucuza mal olan ikinci el raflar, montaj ve de-montaj işlemlerinin hızlıca yapılabilmesiyle de öne çıkmaktadır.

2. İkinci el raf sistemleri özellikle tercih edildiği yere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle ikinci el raf satın alırken, dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, rafların kalitesi ve sağlamlığı olmalıdır. Şirketimiz olarak ikinci el raf sistemlerini sıfırdan farksız ürün seçeneklerinden oluşturmakta ve sizler için en az maliyetler tarafınıza teslim edilmektedir.

3. Aynı zamanda ikini el raflar, tıpkı sıfırları gibi uzun süre kullanılabilmekte ve aynı sağlamlığı sağlayabilmektedir.

4.Kullanılan raflar, sektör değişimi ya da farklı nedenlerle kullanılmayacak olursa; maliyete eş değer bir fiyat üzerinden rahatlıkla satılabilmektedir.
Kaliteli ikinci el raf sistemleri, sağlamlığıyla ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla raf tercihinde bulunurken, kaliteli ikinci el raf satan işletmelerle çalışmak en idealidir.

Resimler :

Bize yazın

Bilgi veya teklif almak aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

freebuild

İletişim

Telefon: +90 212 476 3121
GSM: +90 532 308 66 50
E-posta : info@ikincielraf.com

freebuild

Adres

Selahaddin Eyyubi Mah. 1633. Sok. No:3 Esenyurt İstanbul

freebuild

Bizi takip edin

Yandex
+90 212 476 3121