Raf Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Raf Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Raf satın alacak kişilerin öğrenmek istediği önemli yanıtlardan birisi de, raf alırken neye dikkat edilmesi gerektiğidir. Bugünkü yazımızda özellikle raf tercihlerinizi neye göre yapmanız gerektiğini anlatacak, hangi raf türlerinin işletmeniz açısından uygun olacağını belirleyeceğiz. Temelde raf satın alırken dikkat edilmesi gereken 4 kural mevcuttur. Bunlardan birincisi rafın kullanım alanına uygunluğu, ikincisi raf fiyatları, üçüncüsü rafın sağlamlığı, dördüncüsü ise rafın ölçüleridir (ebatları). Dilerseniz bu unsurları kısaca inceleyelim.

 

Rafın, Kullanım Açısından Uygunluğu

Yapılan işin türüne göre, tercih edilecek raf sistemleri de farklılık göstermektedir. İşletme türü, yapılacak işin çeşitliliği gibi unsurlar raf tercihinde büyük önem arz etmekteyken, raf modelinin de belirlenmesinde olmazsa olmaz kriterler arasındadır. Çünkü, yükleme ve boşaltma işletmeleri, depolama ve stoklama işletmeleri, mağaza ağırlıklı teşhir işletmeleri, ofisler gibi çeşitli sektörlerin ihtiyacı olan raflar birbirinden farklılık göstermektedir. Örneğin ürün teşhiri yapan mağaza sahibiyseniz mağaza içerisinde hafif yük raf sistemlerini tercih ederken, mağaza deposunda ağır yük raf sistemleri tercih etmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla tercih edilecek raf kullanım alanına uygun bir model şeklinde belirlenmelidir.

 

Rafın Boyutları ve Kullanılan Materyal

Özellikle en zor nokta burada karşımıza çıkmaktadır. Çünkü raf tercihi yapılırken depo ölçüleri, mağaza ölçüleri, dizayn gibi unsurlar rafın ebatlarının da belirlenmesinde önemli hususları meydana getirmektedir. Bu nedenle raf tercihlerinde kurulumu gerçekleştirilecek rafın ölçüleri ve yapılacak iş çeşidine göre rafın hangi malzemeden yapıldığı önemlidir.

 

Rafın Sağlamlığı

Kullanılan malzemeye göre tercih edilecek raflar farklılık göstermektedir. Alüminyum rafları, teşhir rafları, çelik alaşımlı raflar ve bu rafların mağaza içerisinde nasıl dizayn edileceği, kullanım süresini de belirleyen önemli etkenlerdir. Buradan hareketle satın alınacak safların mutlak suretle yapılacak işe göre sağlamlığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı sıfırından hiçbir farkı bulunmayan ikinci el raf sistemlerini önermekteyiz. Çünkü bu sistemler kullanım açısından oldukça performanslı ve sağlam sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Rafın Fiyatı

Yapılacak işe göre tercih edilecek rafların fiyatları işletme maliyetlerinin büyük çoğunluğunu oluşturduğundan fiyat – performans açısından en uygun sistemlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Tavsiyemiz, hangi işletme olursa olsun ikinci el raf satın alınması yönündedir. Çünkü ikinci el raflar sağlamlık, dizayn, performans açısından verimli olduğu gibi aynı zamanda fiyat açısından da sıfır raflara göre %40-60 oranında ucuza mal olmaktadır. Dolayısıyla yeni raf satın almaktansa ikinci el raf satın almak en mantıklı ve efektif çözümlerden birisidir. Aynı zamanda ilerleyen dönemlerde yıpranma payı az olan rafların yeniden satılabilmesi de önemli avantajlardan birisidir. Bu nedenle sizler için önerimiz mutlak suretle ikinci el raf sistemlerini satın almanız yönünde olacaktır.

Resimler :

Bize yazın

Bilgi veya teklif almak aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

freebuild

İletişim

Telefon: +90 212 476 3121
GSM: +90 532 308 66 50
E-posta : info@ikincielraf.com

freebuild

Adres

Selahaddin Eyyubi Mah. 1633. Sok. No:3 Esenyurt İstanbul

freebuild

Bizi takip edin

Yandex
+90 212 476 3121